This album doesn't contain any items

Zakończyła się akcja pt:" Twój miś może zostać ratownikiem".

Przez miesiąc zbieraliśmy pluszaki, które następnie zostały przekazane głównym organizatorom. Zebrane misie i inne maskotki trafią do Straży Pożarnej, Policji i Pogotowia Ratunkowego. Pluszakami będą obdarowywane dzieci, poszkodowane lub uczestniczące w wypadkach drogowych, pożarach lub innych trudnych zdarzeniach losowych.

To Wasz "Miś Ratownik" - stanie się elementem apteczki pierwszej pomocy!

Dziękuję Wszystkim za okazane serce. Dzięki Wam zebraliśmy 10 dużych worków ślicznych pluszaków.

Agnieszka Gierba-Grodzicka

        Na Dzień Niepodległości przygotowaliśmy w naszej szkole uroczyste ognisko patriotyczne. Organizatorami i uczestnikami byli wszyscy uczniowie klas VII i VIII SP oraz III gimnazjum wspierani przez wychowawców, nauczyciela muzyki, języka polskiego i historii.

Zasiedliśmy na głównym holu szkoły, wokół symbolicznego ogniska, aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości. Konferansjerzy zabrali nas w podróż o odwadze, honorze i miłości do ojczyzny. Z pomocą innych uczniów przypomnieli wybrane zdarzenia, przedstawili bohaterów i ważne postacie z historii Polski od powstania kościuszkowskiego po rok określenia granic II RP (1794-1922).

Każda z siedmiu klas miała za zadanie zaśpiewać jedną pieśń polską z wymienionego okresu. Usłyszeliśmy a cappella następujące utwory: „Płonie ognisko i szumią knieje”, „Warszawiankę”, „Pobudkę krakusów”, „Orlątko”, „Marsz Pierwszej Kadrowej”, „Pierwszą Brygadę” „Nie masz
nad leguna” i „Rotę”. Uczeń Konrad Antoszczak wspaniale wygłosił wiersz J. Słowackiego p.t.: „Sowiński w okopach Woli”. Przed zaśpiewaniem „Roty” pięciu uczniów z klasy III C przygotowało scenkę ilustrującą zdarzenia z lekcji religii we Wrześni w 1900 roku.

Nasze ognisko pozwoliło wskrzesić pieśni i polskich bohaterów oraz porozmawiać, czym
jest i czym może być odwaga honor i miłość do ojczyzny. Wszyscy byli pod wrażeniem atmosfery, śpiewu, zaciekawieni prezentacjami innych klas i występami solowymi uczniów.

To był pięknie uczczony Dzień Niepodległości – powiedział jeden z uczniów.

IMG_20181109_121245
IMG_20181109_121245
IMG_20181109_121533
IMG_20181109_121533
IMG_20181109_121653
IMG_20181109_121653
Previous Next Play Pause
1 2 3

 

30. 10. 2018 roku w „Wesołej Gromadce” odbyło się „Pasowanie na Świetliczaka.
W przygotowaniach do uroczystości pomagali starsi uczniowie, którzy podczas zajęć świetlicowych tworzyli kolorowe dekoracje. W ślubowaniu brali udział zaproszeni goście: pani Dyrektor – Barbara Celmerowska, wychowawcy klas, a także rodzice. Przyszłe Świetliczaki zostały poddane próbom gotowości świetlicowej, aby następnie złożyć ślubowanie.

Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością regulaminu świetlicy. Mieli oni za zadanie poprawnie odpowiadać na pytania.  Kolejnym zadaniem była próba wiedzy – „ Zgaduj – zgadula”. W tej konkurencji kandydaci rozwiązywali zagadki.  Następną sprawnością było zaśpiewanie hymnu „Wesołej Gromadki”. Próba „Śmiejemy się na co dzień” dotyczyła zjedzenia plasterka cytryny z uśmiechem na ustach. Ostatnim zadaniem były „pląsy świetlicowe”. W tym zadaniu Świetliczaki wykazały swoją sprawność muzyczno - ruchową.

Świetliczaki wykonały wszystkie zadania perfekcyjnie. Poprawnie ukończone próby nagradzane były gorącymi brawami. Uczniowie zostali pasowani na uprawnionego Świetliczaka przez panią Dyrektor. Na pamiątkę ślubowania złożyli podpisy pod regulaminem świetlicy i otrzymali medal „Wesołej Gromadki”.

Wychowawcy świetlicy

pasowanie2
pasowanie2
pasowanie1
pasowanie1
pasowanie
pasowanie
Previous Next Play Pause
1 2 3

W dniu 25 października 2018 r. odbyły się w Urzędzie Miasta Łodzi wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Uczeń naszej szkoły JULIUSZ CIEPŁOTA z klasy III b gimnazjum został wybrany członkiem tej Rady na najbliższą dwuletnią kadencję. To bardzo duże osiągnięcie zarówno Juliusza, jak i całej naszej społeczności szkolnej. Gratulujemy!!!

Juliuszowi życzymy owocnej pracy w Radzie. Jesteśmy pewni, że będzie godnie reprezentował naszą społeczność szkolną i nie zapomni
o swoich korzeniach także w roku następnym, kiedy pracując

w Młodzieżowej Radzie Miejskiej będzie już uczniem szkoły ponadgimnazjalnej.

Kandydatem do MRM był również Franciszek Bogulski z klasy III b.
On również zaprezentował bardzo interesujący program. Nie zdobył jednak wystarczającej liczby głosów. Członkiem Zgromadzenia Elektorskiego, które wybierało  Młodzieżową Radę Miejską był Jakub Aftyka

Wszyscy trzej godnie zaprezentowali naszą szkołę podczas wyborów.

Dziękujemy im za postawę i zaangażowanie i gratulujemy odwagi
i profesjonalizmu.

W dniu 16 października 2018 r. przeprowadzone zostały wybory samorządowe

w Integracyjnej Szkole Podstawowej nr 67 (dla uczniów klas IV-VI).

W rezultacie tych wyborów przewodniczącą Rady Uczniowskiej została

uczennica klasy V b ANIELA ODROBINA.

Do Rady Uczniowskiej zostali wybrani również:

Mariański Mikołaj z klasy IV a

Aut Aleksander oraz Lis Karolina z klasy IV b

Krążyński Jakub oraz Narożnik Amelia z klasy IV c

Jakubiak Kacper oraz Karasińska Justyna z klasy V a

Wiśniewski Artur z klasy V b

Frączkowski Piotr z klasy VI a

Szadkowski Sebastian z klasy VI b

 

Opiekunem Rady Uczniowskiej została wybrana p. KATARZYNA SZULC