6 grudnia w naszej klasie był.... Św Mikołaj:) To znak,że wszyscy uczniowie byli grzeczni! Nie wierzycie? Zobaczcie sami!

       Dziękujemy za zajęcia z psem, dzięki którym się czegoś nauczyliśmy. Zajęcia były interesujące i choć niektórzy się bali, to się im podobało.

Podopieczna "Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki Zwierząt" Tosia była miła i grzeczna. To było coś! Dziękujemy!

                                                                                                                                                     Borys Strumiłło

                   W poniedziałek 25 listopada nasza klasa wyszła do kina Helios w Sukcesji. Mieliśmy tam lekcję multimedialną pt. „ Podróż po kinie gatunków”. Film, który oglądaliśmy nosi tytuł: „Bardzo Fajny Gigant”. Opowiadał o sierotce Sophie i jej spotkaniu z olbrzymem, który ją chronił, opiekował się nią, mimo że początkowo miał ją zjeść…

                   Bardzo podobał mi się ten film. Powrót z kina do szkoły wydłużył się nam z powodu różnych przygód. Wracaliśmy przez park aż do Dworca Łódź-Kaliska. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

                                                                                                                                                   Elodie Gadecka

         Dnia 29.11.2019 r. razem z moją klasą odwiedziliśmy Bibliotekę Miejską Filia nr 22. Pani prowadziła ciekawe zajęcia na temat życia w Japonii. Rok szkolny zaczyna się tam 1 kwietnia, a nie jak w większości szkół na świecie-1 września. Mają 2-tygodniowe ferie wiosenne i zimowe. Japońscy uczniowie uczą się również w weekendy i wakacje. Prawie wszyscy noszą mundurki, i dziewczynki, i chłopcy. Japońskie dzieci nie chodzą na wagary, nie spóźniają się oraz pilnie słuchają lekcji.

        Ciekawe jest to, że w domu obowiązkowo zdejmujemy buty przed wejściem, a styl japoński cechuje przede wszystkim prostota. Japończycy są narodem niezwykle czystym i szanują przyrodę.

                                                                                                                              Hugo Łuczak

Uczniowie klasy 4 B zapraszają

do włączenia się do akcji GÓRA GROSZA!!!

Potrzebujemy Was, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami.

„Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.”

 

Akcja trwa od 25 listopada do 20 grudnia 2019r.

Wszystkie monety można wrzucać do pojemnika ustawionego przy wejściu do szkoły.

Każdy grosz jest na wagę złota;-)

                                                                                                                   Uczniowie klasy 4 B z Wychowawcą