Wojewódzki konkurs „Kultury starożytne – kolebką zjednoczonej Europy” -organizowany przez Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi, pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi. (w przygotowaniu uczniów do tego konkursu, do części związanej ze sztuką brała też udział pani Magdalena Adamczyk)

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej. Zakres konkursu obejmował wiedzę z historii, języka polskiego (głównie literatury- mitologia, związki frazeologiczne) oraz sztuki z epoki starożytnej oraz wczesnochrześcijańskiej.

Arkusz Samooceny Nauczyciela do pobrania - pobierz

 

Drodzy Uczniowie

Wielka Zbiórka Książek zakończyła się.

Jak zawsze można na Was, waszych Rodziców i Opiekunów liczyć!

Także tym razem odpowiedzieliście otwartym sercem i dużym zaangażowaniem na akcję zbiórki książek

dla Fundacji Zaczytani.org

Podarowaliście mnóstwo pięknych, ciekawych i w bardzo dobrym stanie książek.

Trafią one do szpitali, hospicjów, domów dziecka i innych placówek medycznych i socjalnych,

gdzie powstaną, m.in. dzięki Wam - nowe biblioteki.

Cały zespół Zaczytanych oraz ja, gorąco Wam dziękujemy za okazaną pomoc.

 

                                                           Agnieszka Gierba-Grodzicka

                            

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły rywalizowali z uczniami z klas IV innych łódzkich podstawówek w konkursie języka angielskiego "Mistrz Spellingu" organizowanego przez SP nr 51 w Łodzi.
Na pierwszym etapie, którym było dyktando z języka angielskiego, liderami- z najmniejszą liczbą błędów zostali: Oliver Kulaziński z klasy IVc, Aleksandra Kalisz z klasy IVa i Karolina Łuczak z klasy IVb, przygotowani do zmagań językowych przez Panią Katarzynę Szulc-Kuleszę.
Finał konkursu odbył się 06.06.2019 roku na terenie SP nr 51- organizatora wydarzenia. Uczestnicy literowali przed komisją angielskie słowa, zaczynając od krótszych aż do literowania ze słuchu. Reprezentanci naszej szkoły dzielnie walczyli i godnie nas reprezentowali. W finale 3 miejsce zajął Oliver. Gratulacje!!!
   
  
 

Informacja dotycząca terminów składania wniosków o 500+, 300+ i innych świadczeń:

zobacz