Moi Drodzy

Od poniedziałku 13.05.2019r., gościmy w naszej szkole

MINIPHÄNOMENTĘ!

Jest to mini centrum nauki na korytarzu szkolnym

do samodzielnego eksperymentowania podczas przerw.

Centrum mogło pojawić się u nas w ramach podjętej współpracy

z Łódzkim Uniwersytetem Dziecięcym Politechniki Łódzkiej.

Nie dziwcie się, że MINIPHÄNOMENTA to eksperymenty bez opisów,

jak prawidłowo wykonać dane doświadczenie.

To WY jesteście odkrywcami i musicie pomyśleć co zrobić,jak 

poukładać, nacisnąć, poprzestawiać,aby samodzielnie dojść do rozwiązania.

Eksperymentujcie, bawcie się i wyciągajcie wnioski!

MINIPHÄNOMENTA zostanie z nami dwa tygodnie. 

 

                       Agnieszka Gierba-Grodzicka

   

                                            
  
               
                                                                                                       
       

Bardzo proszę o zapoznanie się z ofertą przygotowaną przez Wydział Edukacji UMŁ dotyczącą organizacji półkolonii w okresie letnim 2019r.

Zobacz - załącznik

Informacja od Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji - zobacz

W piątek 29 marca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami - pod czujnym okiem pani dyrektor Barbary Celmerowskiej - uczestniczyli w akcji "100 drzew dla 100 szkół na 100-lecie Województwa Łódzkiego".
Drzewko (wiąz zwyczajny), które otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, zostało wkopane w pasie zieleni przy budynku szkolnym.
Obecnie jest małe i delikatne, ale za kilka lat będzie nas chronić swoim cieniem w upalne letnie dni.

Święta Bożego Narodzenia są nierozerwalnie związane z tradycją wystawiania jasełek, z tego powodu 21 grudnia 2018 roku w naszej szkole na scenie Pałacu Młodzieży odbyło się przedstawienie jasełkowe. W odróżnieniu od poprzednich lat był to jasełkowy music show, w który włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie, nawet ci z najmłodszych klas, nauczyciele, jak również rodzice. Zgromadzona publiczność po raz kolejny przeżywała historię Maryi i Józefa. Jasełka zawierały sceny mówione, taniec i śpiew. Kolędy i pastorałki ukazywały wydarzenia z życia Dzieciątka, pasterzy i mędrców. Świąteczny nastrój udzielił się całej widowni. Publiczność nie tylko oglądała, ale także zaangażowała się śpiewem w jasełka. Przedstawienie zakończyło się wspólnym wykonaniem kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców zostało docenione przez gromkie brawa publiczności. Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała pani dyrektor Barbara Celmerowska, która podziękowała wszystkim za wspólną integrację, a aktorom za występ. Złożyła wszystkim życzenia świąteczne, do których dołączył się także Proboszcz naszej parafii ks. Andrzej Ścieszko i Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Retkinia-Północ” - p. Jan Marek.