DRZEWA, NASZE WSPÓLNE DOBRO !!!

Z okazji Światowego Dnia Drzewa nasza klasa uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Panią bibliotekarkę – Mirosławę Stasiewicz. Udział w tym spotkaniu wpłynął na wzrost naszej świadomości ekologicznej. Dowiedzieliśmy się wiele na temat zmian klimatu na Ziemi oraz jak ważne jest sadzenie i pielęgnacja drzew. Nasza klasa chętnie włączyła się w obchody tego święta. Wykonaliśmy prace plastyczne z motywem drzewa, które ozdabiają korytarz szkolny, a zarazem przypominają, jak ważną rolę odgrywają drzewa w naszym życiu.

POCZTA WALENTYNKOWA

Nasza klasa zorganizowała pocztę walentynkową w szkole. Wyznania sympatii były zbierane do specjalnego pojemnika przez dwa tygodnie, a 14 lutego nasz walentynowy posłannik – Zosia z klasy II B rozniosła walentynki do poszczególnych klas. Niektórzy uczniowie mieli nie lada zadanie, aby domyśleć się, kto jest ich Walentym.

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Dzieci z klasy II B przygotowały sobie oręże w postaci ołówków, długopisów, gotowych kartek i wypisały przepiękne życzenia świąteczne zaadresowane dla członków swojej bliższej oraz dalszej rodziny. Następnie udały się na pocztę, gdzie  zakupiły znaczki pocztowe i wysłały kartki do swoich najbliższych. To był naprawdę udany dzień.