Na języku polskim, plastyce i historii od miesiąca, klasy Va, Vb, Vc pracują nad kulturą, historią starożytnych Hellenów.

Efekty pracy uczniów można zobaczyć na wystawie w holu szkolnym.

Tematycznie obejmują prace obejmują mitologię, architekturę, malarstwo, rzeźbę, ustrój demokratycznych Aten oraz wojny grecko - perskie V wieku

i osiągnięcia z filozofii.

Panie: I. Michałowska, M. Adamczyk i Elżbieta Dziubek dzielnie sekundują uczniom w pracy.

Zapraszamy na wystawę.

 

Walentynki, wpisały się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych uroczystości. Każdego roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności i życzliwości. W szkole zorganizowano „pocztę walentynkową”. Zebrane wcześniej do walentynkowej skrzynki kartki i serduszka, zostały dostarczone adresatom. Dzięki tej akcji uczniowie mogli przekazać sobie nawzajem słowa sympatii.
A nasi Rodzice przygotowali dla nas walentynkowe słodkości.   

Dziękujemy za miło spędzony dzień.

Spotkanie wigilijne w naszej klasie odbyło się w piątek 20 grudnia tuż przed świąteczną przerwą. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów nasze ławki zamieniły się w pięknie przyozdobiony świąteczny stół zastawiony łakociami. Najpierw Maja, dwie Karolinki i Zuza zapoznały zebranych z obrzędami i tradycjami Bożego Narodzenia, a następnie połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy jak najlepsze, płynące niewątpliwie z głębi serca życzenia. Jak przystało na spotkanie świąteczne po posiłku nadszedł czas na wspólne, radosne kolędowanie. Cały czas z niecierpliwością czekaliśmy na prezenty, które absolutnie nas nie rozczarowały. Uroczystość upłynęła w atmosferze wzajemnej życzliwości i radości, a co do złożonych życzeń... miejmy nadzieję, że spełnią się wszystkie!  

  

W czwartek 13 lutego uczniowie klas piątych dołączyli do świętujących karnawał i świetnie bawili się podczas szkolnej dyskoteki. Zabawa odbyła się dzięki zaangażowaniu DJ-a Adama, w którego wcielił się tata Adriana. Pan Adam przygotował bogatą playlistę utworów muzycznych. Dwie godziny fantastycznej zabawy upłynęły w mgnieniu oka i jak zawsze żal było kończyć, dlatego już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną dyskotekę.

 Uczniowie, którzy pojawili się na zabawie mogli liczyć na słodką niespodziankę. W bufecie wychowawczynie klas piątych serwowały przepyszne przekąski i napoje w celu uzupełnienia kalorii utraconych na parkiecie.

 

W czwartek 28 listopada odbyła się zabawa dyskotekowa dla klas piątych, którą poprowadził DJ Adam - prywatnie tata Adriana. Rodzice obficie zaopatrzyli bufet, z którego w przerwie mógł skorzystać każdy uczestnik imprezy. Dodatkową atrakcję przygotowały nasze Wychowawczynie. Panie przypomniały nam o zwyczajach andrzejkowych i przygotowały dla nas wiele ciekawych wróżb. Najpierw losowaliśmy karteczki przepowiadające miłość, przyjaźń i bogactwo. Nie zabrakło też serduszek z wypisanymi imionami, które należało przekłuć szpilką, aby poznać imię przyszłego wybranka lub wybranki. W czasie imprezy świetnie się bawiliśmy, a przygotowane atrakcje sprawiły nam dużo radości. Po zakończonej dyskotece wszyscy wróciliśmy do domu pełni wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na kolejną tak wspaniałą zabawę!

klasa vc 5