Na języku polskim, plastyce i historii od miesiąca, klasy Va, Vb, Vc pracują nad kulturą, historią starożytnych Hellenów.

Efekty pracy uczniów można zobaczyć na wystawie w holu szkolnym.

Tematycznie obejmują prace obejmują mitologię, architekturę, malarstwo, rzeźbę, ustrój demokratycznych Aten oraz wojny grecko - perskie V wieku

i osiągnięcia z filozofii.

Panie: I. Michałowska, M. Adamczyk i Elżbieta Dziubek dzielnie sekundują uczniom w pracy.

Zapraszamy na wystawę.

Spotkanie wigilijne w naszej klasie odbyło się w piątek 20 grudnia tuż przed świąteczną przerwą. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów nasze ławki zamieniły się w pięknie przyozdobiony świąteczny stół zastawiony łakociami. Najpierw Maja, dwie Karolinki i Zuza zapoznały zebranych z obrzędami i tradycjami Bożego Narodzenia, a następnie połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy jak najlepsze, płynące niewątpliwie z głębi serca życzenia. Jak przystało na spotkanie świąteczne po posiłku nadszedł czas na wspólne, radosne kolędowanie. Cały czas z niecierpliwością czekaliśmy na prezenty, które absolutnie nas nie rozczarowały. Uroczystość upłynęła w atmosferze wzajemnej życzliwości i radości, a co do złożonych życzeń... miejmy nadzieję, że spełnią się wszystkie!  

  

Chociaż za oknami brak śniegu, to w piątek 6 grudnia w naszej szkole zagościł już świąteczny nastrój. Tego dnia panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą wyjątkowego gościa – Mikołaja, który dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości.  

Piątek był dla nas cudownym dniem także za sprawą naszych wspaniałych Rodziców, którzy przygotowali dla nas słodkie upominki. Czekolady, batoniki i inne pyszności spowodowały uśmiechy na naszych buziach. Wszyscy uwierzyliśmy w Mikołaja!

 

W czwartek 28 listopada odbyła się zabawa dyskotekowa dla klas piątych, którą poprowadził DJ Adam - prywatnie tata Adriana. Rodzice obficie zaopatrzyli bufet, z którego w przerwie mógł skorzystać każdy uczestnik imprezy. Dodatkową atrakcję przygotowały nasze Wychowawczynie. Panie przypomniały nam o zwyczajach andrzejkowych i przygotowały dla nas wiele ciekawych wróżb. Najpierw losowaliśmy karteczki przepowiadające miłość, przyjaźń i bogactwo. Nie zabrakło też serduszek z wypisanymi imionami, które należało przekłuć szpilką, aby poznać imię przyszłego wybranka lub wybranki. W czasie imprezy świetnie się bawiliśmy, a przygotowane atrakcje sprawiły nam dużo radości. Po zakończonej dyskotece wszyscy wróciliśmy do domu pełni wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na kolejną tak wspaniałą zabawę!

klasa vc 5

 

W dniu 25 listopada wzięliśmy udział w niecodziennych zajęciach o gatunkach filmowych w ramach programu „Lekcja w kinie”.  W lekcji multimedialnej przygotowanej przez Centrum Edukacji Szkolnej uczestniczyliśmy po raz pierwszy. Udaliśmy się w niezwykle ciekawą „Podróż po kinie gatunków”, a dodatkową atrakcją była projekcja filmu „BFG. Bardzo Fajny Gigant”.  Wszystkich bardzo wzruszyła opowieść o małej Sofie z sierocińca i tajemniczym Olbrzymie, który porwał dziewczynkę do swej magicznej krainy.