Dnia 29 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa.

Wspólnie przygotowaliśmy na nią wróżby i upiekliśmy babeczki z przepowiedniami.

Nasi szkolni DJ-e spełniali muzyczne życzenia i co chwila robili niespodzianki.

Śpiewaliśmy i tańczyliśmy, dołączyli do nas również nauczyciele, dla których także znalazły się miłe akcenty- przeboje z dawnych lat.

Cała impreza trwała ok.2 godzin. Kiedy dowiedzieliśmy się, że dobiega koniec zrobiło nam się smutno.

Dobrze się na niej bawiliśmy. Mamy nadzieję, że odbędzie się również za rok.   

 

                             Amelia Desput i Oliwia Lis 6a

 

Dnia 08.10.2019 na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej mieliśmy zajęcia dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzili je ratownicy z Zakładowej Jednostki T-Mobile Polska S.A.

     Po zapoznaniu się z celem lekcji prowadzący zaczęli  tłumaczyć nam, co zrobić, jeśli zobaczymy osobę, która leży bez ruchu. Dowiedzieliśmy się, że w pierwszej kolejności musimy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Następnie pochylić się nad klatką piersiową poszkodowanego, żeby sprawdzić, czy się unosi. Jeśli tak, uważnie  słuchać poleceń dyspozytora pogotowia. Jeżeli nie, musimy wykonać reanimację. Trzeba złożyć ręce na krzyż i uciskać klatkę piersiową- 30 uciśnięć, 2 wdechy. Gdy to nie pomaga należy użyć defibrylatora.

     Te zajęcia bardzo nam się podobały i wiele nauczyły. Mamy nadzieję, że jeśli znajdziemy się w takiej sytuacji, będziemy umieli pomóc i uratujemy komuś życie.

                                                                                                                                                                                         Krzysztof Michalski, Kacper Jakubiak

Dnia 6 grudnia odwiedził nas niespodziewany gość. Był to Święty Mikołaj, który, poprosił nas o zaśpiewanie kolędy. Wybraliśmy ,,Przybieżeli do Betlejem'' i każdy dostał w prezencie czekoladę. Wspólnie pozowaliśmy do zdjęcia, aby uwiecznić to niezwykłe wydarzenie. Gość wszystkim nam umilił dzień. Mamy nadzieję, że nie zapomni o nas za rok.

                                       Justyna Karasińska, Julia Kurczewska

W dniu 20 grudnia odbyły się w naszej szkole jasełka. Po przedstawieniu , spotkaliśmy się wszyscy na szkolnym korytarzu, gdzie podzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Później poszliśmy do klasy i rozdawaliśmy  prezenty, które czekały na nas pod naszą choinką.  W doskonałych humorach wróciliśmy domu. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.                                                                                        

   Fabian Dziedziela                             

Pamiętamy

W dniu 05.11.2019r klasa 6a wybrała sie pod Pomnik Krzyż, aby z okazji zbliżającego Święta Niepodległości zapalić znicze upamiętniające poległych.

Chwila ciszy uczciła Walczących o wolność Polski

6a
11 listopada
6a
11 listopada
6a
11 listopada
6a
11 listopada
Previous Next Play Pause