6 grudnia nasza klasa wybrała się na kręgielnie. Bawiliśmy się wyśmienicie, zwłaszcza że niektórzy z nas grali po raz pierwszy. Oczywiście rzut kulą to nie taka prosta sprawa, dlatego śmiechu było co nie miara. Kiedy nasz czas dobiegł końca postanowiliśmy wrzucić coś na ruszt. Oj niektórzy z nas potrafią zjeść surprised. W drodze powrotnej dla zrzucenia kalorii przespacerowaliśmy się Parkiem Poniatowskiego. To był bardzo udany dzień.

28 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas V. Na imprezę zawitał d'j z profesjonalnym sprzętem. Sala gimnastyczna zawirowała od efektów specjalnych, korytarz zamienił się w tajemniczą siedzibę wróżek, a klasa Pani Asi kusiła słodkościami. Wszyscy bawili się świetnie. Kiedy na pożegnanie zgasły światła podły dwa pytania : 

- Czemu tak szybko płynie czas?

- Kiedy to powtórzymy?

cool

Od dłuższego czasu z olbrzymią ciekawością poznajemy losy Starożytnej Grecji i Starożytnego Rzymu. Aby lepiej je zrozumieć (bo przecież jak Atena mogła wyskoczyć z głowy Zeusa, a Afrodyta narodzić się z piany morskiej?) odgrywamy inscenizacje podczas lekcji historii, piszemy listy do Okeanosa, wykonujemy okładki do książek na języku polskim, tworzymy wazy, kolumny podczas zajęć plastyki i techniki. Z resztą zobaczcie sami na załączonych zdjęciach lub obejrzyjcie naszą wystawę, która znajduje się na głównym holu w naszej szkole.  

25 listopada mieliśmy zaszczyt gościć w naszej klasie panią Jolę - niezwykle utalentowaną plastyczkę. Dzięki niej poznaliśmy metodę wykonania ciekawej bombki. Pracowaliśmy w dużym skupieniu, śledząc każdą wskazówkę. Rezultat laughing. Kto by pomyślał, że plastik, farba i papier ryżowy to przepis na piękne ozdoby, które często kupujemy w sklepie. A tak naprawdę możemy je wykonać samodzielnie w domu. Spróbujcie sami to nic trudnego !!!!

14 listopada w Teatrze Muzycznym przy ul. Północnej w Łodzi odbyło się przedstawienie pt. "Sól cenniejsza niż złoto". Przyjemność obejrzenia tego, jakże barwnego i wspaniałego spektaklu mieli uczniowie min. naszej klasy. 

Inscenizacja powstała na motywach baśni braci Grimm. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie Akademii Formy i Tańca Odoriko. 

W przepięknej choreografii, różnorodnej muzyce została przedstawiona historia króla, który zrozumiał, że najważniejsza w życiu jest miłość
i szczęście córki. 

Byliśmy zachwyceni obejrzanym spektaklem. Obiecaliśmy sobie, że na pewno powrócimy do teatru.

Na pamiątkę wykonaliśmy prace plastyczne nt. przedstawienia.