Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

600 lecie Łodzi - zabytkowa Piotrkowska

Ulica Piotrkowska jest jedną z najpopularniejszych ulic naszego miasta. Oczywiście wszyscy dobrze ją znamy, ale czy orientujemy się dlaczego jest taka ważna dla Łodzi i co możemy na tej ulicy zobaczyć? Dziś postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu łódzkiemu deptakowi. Udało nam się znaleźć wszystkie pomniki - grupę rzeźb ulokowanych na ławkach z brązu, które przedstawiają sławne osoby związane z Łodzią. Pomysłodawcą  tego projektu jest animator kultury, Marcel Szytenchelm, którego mieliśmy okazję osobiście poznać i zrobić sobie wspólne zdjęcie przy pomniku Jaracza.  Poza tym poznaliśmy wiele innych atrakcji i ciekawostek związanych z naszym miastem. O godzinie 12.00 udało nam się wysłuchać hejnału Łodzi - Prząśniczka, który został zagrany na trąbce z okna Urzędu Miasta Łodzi. Nasz spacer zakończyliśmy przy Stajni Jednorożca. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.