Klasa 7b
To już lato i wymarzone wakacje!
To już lato i wymarzone wakacje!
" I jeszcze tylko (ile dni?) nic już nie zostało, bo wreszcie są WAKACJE!!! Wszystkim naszym kolegom i koleżankom z klasy udało się zakończyć ten rok szkolny z dobrymi i bardzo dobrymi wynikami w nauce. Życzymy udanych WAKACJI. Pełnych niesamowitych wrażeń. HURRA!!!
Rozgrywki szachowe
Rozgrywki szachowe
W dniu 16 maja nasza koleżanka Jagoda Florczak i koledzy: Jan Fontański, Antoni Wyderka oraz Filip Kujawa reprezentowali naszą klasę w SZKOLNYM TURNIEJU SZACHOWYM.
Święto demokracji klasowej!
20 września br. wpisał się w historię naszej klasy jako dzień święta demokracji. Właśnie w tym dniu podczas godziny z wychowawcą odbyły się w pełni demokratyczne wybory do samorządu klasowego.
Uczniowie klasy VII b spośród wielu kandydatów wybrali Kingę, Karolinę, Dawida i Janka.
Życzymy im sukcesów!
Tydzień Szczęścia
W dniach 20- 24 września z okazji Tygodnia Szczęścia w szkole zorganizowaliśmy mnóstwo atrakcji. Wybraliśmy się do kina na projekcję filmu pt."Wyprawa do dżungli".
Podczas Festiwalu Śmiechu opowiadaliśmy dowcipy, odgrywaliśmy śmieszne scenki, a także przygotowaliśmy kabaretowe wystąpienia. Wspólnie tworzyliśmy Księgę Szczęśliwych Wspomnień. Natomiast ostatniego dnia przeprowadziliśmy konkurs na najśmieszniejszy strój. Wszyscy jesteśmy zgodni. Takie święto powinno trwać cały rok!
Dzień Chłopaków w naszej klasie
30 września obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA!
Były upominki, uśmiechy i muzyczny koncert życzeń.
Wszystkim chłopcom życzymy samych sukcesów!
To już lato i wymarzone wakacje!
To już lato i wymarzone wakacje!
" I jeszcze tylko (ile dni?) nic już nie zostało, bo wreszcie są WAKACJE!!! Wszystkim naszym kolegom i koleżankom z klasy udało się zakończyć ten rok szkolny z dobrymi i bardzo dobrymi wynikami w nauce. Życzymy udanych WAKACJI. Pełnych niesamowitych wrażeń. HURRA!!!
Rozgrywki szachowe
Rozgrywki szachowe
W dniu 16 maja nasza koleżanka Jagoda Florczak i koledzy: Jan Fontański, Antoni Wyderka oraz Filip Kujawa reprezentowali naszą klasę w SZKOLNYM TURNIEJU SZACHOWYM.
Wycieczka do Arboretum, Alpinarium oraz Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie
Dnia 13 października br. wraz z klasą 7c pojechaliśmy na wycieczkę do Arboretum, Alpinarium oraz Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie. Pierwszym punktem naszej wizyty były zajęcia w lesie. Wraz z Panem leśnikiem wyruszyliśmy na spacer młodego tropiciela. Analizowaliśmy działalność człowieka w lesie, zastanawialiśmy się nad celem i znaczeniem zaobserwowanych śladów działalności. Równocześnie doskonaliliśmy umiejętność obserwacji, orientowania się w terenie za pomocą kompasu i mapy. Następnie wraz z Panią przewodnik udaliśmy się do Arboretum, gdzie poznaliśmy ciekawe gatunki drzew i krzewów, rosnących na terenie ogrodu. Pani przewodnik podczas spaceru przedstawiała nam rośliny, nie tylko z punktu widzenia botaniki, ale również ich praktycznego zastosowania, w ogrodnictwie czy medycynie. Następnym punktem naszej wycieczki było Alpinarium. Tutaj oprócz skalników przyglądaliśmy się ciągom szumiących strumyków, pięknym oczkom wodnym, a potem zatrzymaliśmy się nad cudnym stawem. W Alpinarium obejrzeliśmy piękne rośliny górskie pochodzące z całego świata. Na koniec udaliśmy się do Muzeum Lasu i Drewna. Zwiedzając poszczególne sale podziwialiśmy unikalne eksponaty ptaków, nietoperzy, owadów, szyszek i drewna. Ostatnim punktem wycieczki było ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Wyjazd był bardzo udany! Z niecierpliwością czekamy na następne!
Na takie filmy zawsze jest dobry czas
21 kwietnia 2022 roku zamiast na wagary wyruszyliśmy do kina. Tym razem na familijny film "Za duży na bajki". Jest to opowieść o dziesięcioletnim Waldku, który jest fanem e-sportu. Z powodu choroby mamy i przeprowadzki do „szalonej” ciotki, bohater musi stawić czoła trudnym tematom, robi wielki krok w dorastanie i zaczyna emocjonalnie dojrzewać. Dzięki bohaterom filmu dowiadujemy się jak ważna jest siła przyjaźni i miłości. Na takie filmy zawsze jest dobry czas!
ABY TO NIGDY SIĘ NIE POWTÓRZYŁO…
"Jest smutek, co na twarzy maluje się cieniem,
Jest ból, co w serce wbija się boleśnie,
Jest myśl, co w mózgu pali się płomieniem,
Myśl, co w noc każdą objawia się we śnie."
"Przez trzy kacety" M. Firkowski
27.04.2022 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu historycznym poświęconym postaci świadka historii, Pana Mirosława Firkowskiego, ps. "Sławek", który był więźniem trzech niemieckich obozów koncentracyjnych.
Wydarzenia relacjonował syn Pana Mirosława, Pan Piotr Firkowski. Pan Mirosław opisał swoje doświadczenia w książce „Przez trzy kacety”. Na podstawie jego wspomnień z pobytu w obozie powstał film dokumentalny „Dzień jak co dzień”, przedstawiający obozową codzienność.
Młodzież miała okazję wysłuchać prelekcji Piotra Firkowskiego na temat historii życia obozowego jego ojca oraz obejrzeć wspomniany film. Spotkaniu towarzyszyły pieśni patriotyczne, które stały się hymnami więźniów obozów koncentracyjnych czasów II wojny światowej.
Słowa wypowiedziane w filmie "Aby to nigdy się nie powtórzyło", skłoniły nas do zadumy i refleksji nad egzystencją człowieka, jego wartościami i pokonywaniem własnych słabości.
Ta lekcja na długo pozostanie w naszej pamięci.
Projekt ekologiczny "Miasto i Las- pomóżmy ptakom"
W bieżącym roku szkolnym wzięliśmy udział w projekcie ekologicznym „Miasto i Las- pomóżmy ptakom”, który został dofinansowany z Fundacji ING Dzieciom.
Projekt składał się z trzech części: warsztatowej, doświadczalnej i edukacyjnej.
W marcu i kwietniu podczas godzin wychowawczych zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne. W trakcie lekcji zapoznaliśmy się z takimi pojęciami jak: migracje, siedlisko lęgowe, okres lęgowy. Ponadto dowiedzieliśmy się w jaki sposób można pomagać ptakom, uświadomiliśmy sobie dlaczego ptaki podlegają ochronie. Dowiedzieliśmy się również dlaczego ptaki należy dokarmiać tylko zimą oraz w jaki sposób należy pomagać im w czasie upałów. Następnie zapoznaliśmy się z funkcją i typami budek lęgowych, a później wspólnie wykonaliśmy budki lęgowe dla ptaków.
W dniu 19 maja 2022 roku odbyła się wycieczka do Nadleśnictwa Kolumna – Lasy Państwowe. Spotkaliśmy się z leśniczym, który oprowadził nas po leśniczówce i opowiedział o swojej pracy. Następnie rozlokowaliśmy budki lęgowe na drzewach wskazanych przez leśniczego. Na zakończenie pobytu zorganizowano nam ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Na podstawie zebranych w projekcie doświadczeń przygotowaliśmy wystawę edukacyjną dla uczniów szkoły.
Na podbój Wrocławia
8 czerwca 2022 roku wraz z klasą 7a i 7c udaliśmy się na wycieczkę do Wrocławia. Czekało tam na nas wiele atrakcji: przy Hali Stulecia obejrzeliśmy piękny koncert fontanny multimedialnej, w Ogrodzie Japońskim, który jest główną atrakcją Parku Szczytnickiego poznaliśmy oryginalne rośliny i aranżacje przestrzeni. Następnie udaliśmy się na Stare Miasto. Tam Pani przewodnik przybliżyła nam historię Ratusza oraz znajdujących się wokół niego kamieniczek. Podczas zwiedzania, zwróciła również uwagę na styl budowy i wystrój dwóch wrocławskich kościołów: św. Elżbiety i Marii Magdaleny. Podczas wycieczki zobaczyliśmy też Ostrów Tumski, Katedrę oraz Stare Jatki. Przemieszczając się po mieście cieszyliśmy się z każdego napotkanego krasnala, które umieszczane są we Wrocławiu sukcesywnie od 2005 roku. Na zakończenie pobytu popłynęliśmy statkiem po Odrze podziwiając panoramę miasta. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych!