Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

W TORUNIU

Wycieczka do Torunia

W piątek 8 października nastąpił długo wyczekiwany dzień – wycieczka do Torunia. Wszyscy uczniowie stawili się na porannej zbiórce. W dobrych humorach i z zapasem „energii” wyruszyliśmy po nową przygodę.

Jako pierwsze odwiedziliśmy Muzeum Piernika, w którym odbyły się warsztaty z możliwością samodzielnego wykonania tego przysmaku. Odkrywaliśmy tradycyjną recepturę pieczenia pierników, dzięki temu mogliśmy poczuć się jak prawdziwi toruńscy cukiernicy.

Będąc w mieście Mikołaja Kopernika, w planie wycieczki nie mogło zabraknąć pobytu w planetarium. Podczas seansu zgłębialiśmy tajemnice kosmosu i podziwialiśmy konstelacje gwiazd. Odbyliśmy również niesamowitą podróż na Marsa i inne planety Układu Słonecznego.

Po intensywnym zwiedzaniu odczuliśmy lekkie zmęczenie i wzmożony głód. Przeszedł czas na obiad i krótki odpoczynek.

Następnie w ciepłych promieniach jesiennego słońca udaliśmy się na długi spacer po Starym Mieście. Wspólnie odkrywaliśmy uroki miasta.
Oglądaliśmy między innymi piękne zabytkowe kamienice, odrestaurowane kościoły, pomniki oraz zachowane fragmenty potężnych murów obronnych.
Pan przewodnik opowiadał nam o ciekawej i burzliwej historii Torunia i pokazał miejsca, które zawsze warto odwiedzić.

Nasz pobyt zakończyliśmy przejściem wzdłuż rozległego brzegu Wisły, podziwiając „królową” polskich rzek.

Wycieczka dostarczyła nam wielu pozytywnych wrażeń, a wspólnie spędzony czas zintegrował naszą klasę. Późnym wieczorem powróciliśmy do naszej kochanej Łodzi.