23 lutego jest dniem, w którym warto przypomnieć sobie o tym, że depresja jest chorobą. Chrobą, którą można wyleczyć, ale nie można być na nią obojętnym. Każdy, kto ma w swoim otoczeniu osoby zmagające się z depresją, może zasięgnąć pomocy i wiedzy z poniższych poradników. Nie zawsze kiepski nastrój da się poprawić ot tak, czasem trzeba skorzystać z pomocy specjalistów czy telefonu zaufania.

Warto zajrzeć na stronę Stop Depresji Fundacji Itaka http://stopdepresji.pl/

a także na Forum Przeciw Depresji http://forumprzeciwdepresji.pl/

Poradnik dla młodzieży

Poradnik dla rodzica

W przedświątecznym okresie każdy się spieszył, a nasi uczniowie zdążyli nie tylko pomyśleć o swoich chorych kolegach i koleżankach.

Na zajęciach z psychologiem i pedagogiem wykonali samodzielnie przepiękne kartki świąteczne dla innych dzieci. Nie znają ich, ale postanowili sprawić odrobinę radości dzieciakom, które są pacjentami różnych oddziałów Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na ul. Spornej. Niektóre z nich zostały pewnie na święta w szpitalu więc na pewno ucieszyły się, wiedząc, że ktoś o nich myśli i życzy im szybkiego powrotu do zdrowia i do domu. Kartki przekazane zostały przed świętami dyrekcji szpitala i trafiły do adresatów.

A oto niektóre z rękodzieł autorstwa naszych uczniów.

kartki dla dzieci (1)
Różne metody, różni autorzy, te same wielkie serca.
kartki dla dzieci (2)
kartki dla dzieci (3)
kartki dla dzieci (4)
kartki dla dzieci (5)
Previous Next Play Pause

Zapraszam na rozmowę we wszelkich sprawach dotyczących Państwa dziecka, ewentualnych problemów wychowawczych czy w celu uzyskania wsparcia w innych ważnych sprawach.

Godziny pracy psychologa w roku szkolnym 2019/2020

poniedziałek...........9:00 - 13:00 (budynek SP)

wtorek.................12:00 - 15:00 (budynek SP)

środa....................9:00 - 12:30 (Palac Młodzieży) i 12:30 - 15:30 (budynek SP)

czwartek...............8:00 - 12:30 (Pałac Młodzieży)

piątek...................9:00 - 13:00 (budynek SP)

Przemysław Olejniczak

Psycholog